6 najważniejszych artykułów biurowych

W powszechnej świadomości uważa się, że do realizacji pracy biurowej wymaga się jedynie komputera, solidnego biurka i cierpliwości. W prawdziwym życiu praca w biurze wiąże się z kreatywnością, umiejętnością skupienia się na projekcie, a także koniecznością posiadania szeregu akcesoriów biurowych, których istnienie często się bagatelizuje. Co zatem powinno znaleźć się na biurku solidnego pracownika biura?

Niezbędne wyposażenie każdego stanowiska biurowego

  • Klej – to jaką ma on postać, jest już kwestią drugorzędną. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest klej w sztyfcie, aczkolwiek w biurze można też korzystać z produktu o konsystencji płynnej. Warunek jest jeden: musi być on wyposażony w charakterystyczną gąbkę, która uniemożliwi przypadkowe wylanie jego zawartości.
  • Spinacze i zszywki – drobne akcesoria biurowe mogą być czasem bardzo drobne. Mowa tu oczywiście o spinaczach i zszywkach, bez których uporządkowanie dokumentacji byłoby praktycznie niemożliwe. Najlepsze spinacze to te, które mają długość około 28 – 30 mm. A jeśli chodzi o zszywki, to w tym przypadku są one dość znormalizowane.
  • Taśma biurowa – przyda się do sklejenia (dosłownie) wszystkiego. Można nią zakleić kopertę, przesyłkę, a także wykorzystać do umiejscowienia ważnej kartki informacyjnej na obudowie komputera lub powierzchni biurka.
  • Szuflada na biurko – organizacja przestrzeni pracy to bardzo ważny czynnik w kontekście pracy biurowej. Warto zatem zainwestować w akcesoria biurowe, które nam w tym pomogą. Do tego celi idealnie nada się niewielka, acz funkcjonalna szuflada na biurko. Jej poszczególne segmenty można na sobie układać, tworząc w ten sposób przestrzeń dla np. Dokumentacji.
  • Nożyczki – choć często się ich nie docenia, to bez nich przycięcie kartki papieru staje się prawdziwym wyzwaniem. Warto wyposażyć swoje stanowisko biurowe w zestaw dwóch nożyczek, to jest mniejszych (około 15 cm) i większych (minimum 20 cm). Każde z nich sprawdzi się w nieco innych zastosowaniach.
  • Tusz do pieczątek – to z pewnością produkt, który nie zawsze znajduje swe zastosowanie w pracy biurowej. Mimo to, gdy jest on pod ręką, nie trzeba obawiać się o jakość sporządzanych pieczątek. Tusz jest dostępny zwykle w kilku odmianach kolorystycznych, to jest czarnym, zielonym i czerwonym.

Podsumowując, przydatne akcesoria do biura to prawdziwy dekalog pracownika biurowego, bez którego świadczenie takiej pracy jest praktycznie niemożliwe. Dopiero wtedy, gdy ma się je pod ręką, można zastanowić się nad zakupem bardziej profesjonalnego sprzętu.