Czy utrata włosów to konieczność?

utrata włosów to nie konieczność

Utrata włosów, to dla wielu z nas niestety bardzo poważny problem. Tym bardziej, iż większość, w szczególności mężczyzn, jest w pewnym sensie obciążona tą dolegliwością i już nawet w wieku 30 lat, zaczyna się powolny proces łysienia. Czy jednak jest to nieuniknione? Czy może są jakieś sposoby, aby sobie z tym problemem skutecznie poradzić? Oczywiście, że są. Przede wszystkim jednak, jeśli tylko stwierdzimy takie problemy należy skonsultować się trychologiem, czyli specjalistów w dziedzinie naszych włosów oraz skóry głowy. To on powinien podejmować wszystkie decyzje w zakresie leczenia. W wielu przypadkach, dzięki tej wizycie, utrata włosów wcale nie będzie koniecznością i będziemy w stanie coś na to zaradzić.

Skąd bierze się utrata włosów?

Przyczyn utraty włosów jest stosunkowo wiele, choć najczęstszym powodem będzie brak odpowiednich mikro i makroelementów, składników odżywczych oraz witamin w naszej codziennej diecie. Oczywiście musimy tutaj przede wszystkim ustalić poszczególne rodzaje łysienia i przyczyny jego pojawiania się. To jest jednak każdorazowo zadaniem wspomnianego już wcześniej trychologa. Po przeprowadzonym, wnikliwym badaniu, będzie on w stanie określić, z jakiego rodzaju łysieniem mamy do czynienia, oraz w jaki sposób podejść do kwestii jego leczenia.

Czy możemy samodzielnie zapobiegać wypadaniu włosów?

W tym zakresie, możemy oczywiście bez względu na wizytę u trychologa zacząć stosować odpowiednie rozwiązania, dzięki którym wpłyniemy pozytywnie na ograniczenie ryzyka występowania łysienia. Choć należy pamiętać, iż czasami łysienie będzie mieć podłoże genetyczne, toteż żadne leki, a tym bardziej, leki ziołowe, nie będą w stanie nam pomóc. W pozostałych jednak przypadkach, możemy zastosować odpowiednie środki ziołowe, dzięki którym, utrata włosów, może nie nastąpić nawet nigdy.

Co w przypadku, kiedy łysienie już ma miejsce?

W takich sytuacjach, koniecznością jest już wizyta u trychologa, aczkolwiek w dalszym ciągu, możemy korzystać z odpowiednich rozwiązań naturalnych. Dostępne są dostosowane do różnych przypadków, odpowiednie terapie ziołowe na porost włosów, z których możemy skorzystać. Korzystny wpływ preparatów ziołowych jest także potwierdzony naukowo 1, co tylko powinno umacniać naszą pewność w stosowaniu tego typu leków.

Podsumowanie.

Możemy więc śmiało powiedzieć, iż utrata włosów, wcale nie jest koniecznością, która musi czekać większość z nas. W zdecydowanej większości bowiem przypadków, możemy skutecznie zapobiegać powstawania tego typu dolegliwości, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, czy też naturalnych terapii ziołowych. Z całą pewnością będzie to dla każdego z nas bardzo korzystnym rozwiązaniem. Tym bardziej, iż na pewno nam nie zaszkodzi a może w wielu przypadkach okazać się niezwykle pomocne.

___________________________
1 – D. Yang et al.; a randomized controlled trial comparing total glucosides of paeony capsule and compound glycyrrhizin tablet for alopecia areata; Chinese Journal of Integrative Medicine ; 2012; 18(8): 621