Dlaczego warto skorzystać z oferty studiów podyplomowych oferowanych przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania?

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania

W dwudziestym pierwszym wieku kształcenie ustawiczne to rozwiązanie, które powinien stosować każdy, kto chce utrzymać dobrą pozycję zawodową na dynamicznym rynku pracy. Co to oznacza w praktyce? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: stałe poszerzanie swoich kwalifikacji poprzez np. ukończenie studiów podyplomowych. Warto w tym celu skorzystać z uczelni kładącej nacisk na praktykę. Należy do nich np. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania znajdująca się w Wałbrzychu.

Ukończenie studiów podyplomowych, czyli sposób na nabycie nowych kompetencji

Studia podyplomowe to świetny rozwiązanie dla każdego, kto pragnie poszerzyć swoje kwalifikacje. Mogą one być z jednej strony cennym uzupełnieniem dotychczas posiadanego wykształcenia, z drugiej zaś – umożliwić przekwalifikowanie się i rozpoczęcie kariery w zupełnie nowej branży. Dla wszystkich tych, którzy ukończyli już przed kilku laty studia wyższe, szeroka oferta studiów podyplomowych umożliwia zdobycie umiejętności i szczególnie pożądanych w danym okresie atutów na rynku pracy.

To właśnie dlatego warto wybrać szkolenie organizowane przez uczelnie nastawione na naukę praktycznych aspektów. To właśnie one, a nie sucha, teoretyczna wiedza są cennym atutem na współczesnym rynku pracy. Jedną z uczelni, która to zapewnia, jest właśnie WSZiP. Jeśli chodzi o kursy podyplomowe, to oferta Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania obejmuje pięć najważniejszych obszarów:

  • pedagogika,
  • zarządzanie (są to studia przeznaczone głównie dla pracowników z kilkuletnim doświadczeniem. Dzięki kursom w takich dziedzinach jak np. HR Biznes Partner, – Kadry i płace czy Menedżer Produktu będą oni mogli w przyszłości awansować w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa),
  • administracja/prawo (mediacja, ochrona danych osobowych czy prawo pracy i ubezpieczeń społecznych to tylko niektóre ze specjalności oferowanych przez
  • wałbrzyską uczelnię wyższą)
  • zdrowie i uroda,
  • psychologia (ukończenie studiów podyplomowych w tym obszarze pozwoli na karierę w takich dziedzinach jak np. praca z seniorami, pomoc pedagogiczno – psychologiczna czy praca z uchodźcami).

Niewątpliwym atutem oferty wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania jest fakt, że kierunki na studiach podyplomowych odzwierciedlają trendy zachodzące na rynku pracy dwudziestego pierwszego wieku. Uzupełnieniem oferty są „Nowości”, czyli studia podyplomowe w takich dziedzinach wiedzy, jak na przykład doradztwo zawodowe, coaching czy kursy umożliwiające prace z cudzoziemcami (zarówno dziećmi, jak i dorosłymi.