Marmurowe wnętrza i ich estetyka

marmurowe wnętrza

Marmurowe wnętrza, stają się w ostatnim czasie na powrót, coraz bardziej popularne. Wynika to w dużej mierze z faktu tego, iż stopa życiowa dużej części społeczeństwa się poprawia, zaś koszty zastosowania marmurów w wykończeniu wnętrz, znacznie spadają. Wobec tego też, wielu inwestorów decyduje się na wdrożenie tego typu rozwiązań już na etapie budowy nowego domu. Często też, na marmurowe wnętrza decydujemy się w trakcie przeprowadzania generalnego remontu naszych wnętrz mieszkalnych. W każdym razie, marmur staje się powrót, coraz bardziej popularny.

Dlaczego marmurowe wnętrza stają się tak bardzo popularne?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż marmur to naturalny kamień, a ten, samo w sobie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dzięki temu, decydując się na marmurowe wnętrza w naszych domach, możemy korzystać z tych zalet. Do najważniejszych z nich, należy tutaj zaliczyć następujące kwestie:

  • Trwałość – marmur jest niesamowicie trwałym materiałem. Szacunkowo, będzie w stanie przetrwać nawet setki lat, jeśli nie zostanie wystawiony na działanie jakichkolwiek czynników szkodliwych.
  • Odporność na uszkodzenia – jest to naturalny kamień, toteż jest stosunkowo twardy, a tym samym odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.
  • Wysoki poziom estetyki – marmurowe wnętrza pod tym względem, praktycznie nie mają sobie równych.
  • Łatwe utrzymanie w czystości – w przypadku marmuru, możemy z powodzeniem stosować wszystkie, klasycznie stosowane detergenty. Dodatkowo, warto regularnie zastosować impregnację przeciwko osiadaniu kamienia z twardej wody. Jest to jednak niedrogie i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności.

Koszty wykonania marmurowego wykończenia wnętrz.

Zdecydowanie najbardziej istotną kwestią z punktu widzenia większości z nas, są oczywiście koszty pochłaniane przez marmurowe wnętrza. Obecnie jednak nie jest to aż tak bardzo kosztowne, w przeciwieństwie do lat ubiegłych. Można nawet zauważyć, iż marmury we wnętrzach stają się coraz bardziej przystępnym cenowo rozwiązaniem. Średnia cena za metr kwadratowy posadzki marmurowej będzie oscylować w granicach 200-300 PLN. Oczywiście dużo będzie zależeć od grubości płyt marmurowych zastosowanych do wykonania posadzki, oraz od jakości samego marmuru. Musimy pamiętać, iż niektóre odmiany marmuru są rzadsze, trudniej dostępne a tym samym bardziej kosztowne.

Podsumowanie.

Generalnie, trzeba tutaj podkreślić, iż marmurowe wnętrza to przede wszystkim liczne zalety. Nawet pomimo stosunkowo wysokich kosztów, jeśli ująć je w zestawieniu z innymi rozwiązaniami, nie brakuje chętnych na zastosowanie marmuru w swoich domach. Jest to po prostu element, który poza klasycznymi zaletami wykończenia wnętrz, będzie także w wyraźny sposób podnosił estetykę i stylowość wnętrz. Dzięki temu też, nasz dom stanie się jeszcze bardziej komfortowy.