Na co zwrócić uwagę przy wyborze stomatologa?

stomatologa

Niestety, ale nadal dla większości osób wizyta u stomatologa kojarzy się z nie przyjemnościami oraz bólem, dlatego też niechętnie wybieramy się do takiego lekarza. Obecnie od dentystów wymaga się wszechstronnych umiejętności. Najlepiej, żeby taki specjalista pomógł nam wyleczyć próchnicę i wady zgryzu, a także zajmował się chirurgią stomatologiczną.

Po czym poznamy dobrego stomatologa?

Jeśli chcemy znaleźć dobrego dentystę, to przede wszystkim na początek musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Dotyczy to zarówno specjalizacji lekarza, jak i ważnych aspektów zewnętrznych.

Stomatolog to pierwsza osoba, której powinniśmy dokładnie się przyjrzeć. To w końcu w jego ręce będziemy oddawać nasze zęby. Taki fachowiec powinien od razu wzbudzić u nas zaufanie oraz zbudować przyjazną atmosferę. Musi także wykazywać się cierpliwością i opanowaniem, zwłaszcza gdy ma do czynienia z małymi pacjentami. Istotne jest również to, aby chciał wysłuchać naszych potrzeb i oczekiwań oraz indywidualnie dopasował leczenie.

Gabinet jest także istotnym miejscem, które powinniśmy obejrzeć w pierwszej kolejności. W takim pomieszczeniu musi być czysto i sterylnie, a także przytulnie, abyśmy z chęcią chcieli zasiąść na fotelu. Wszystkie narzędzia powinny być czyste i nie powinniśmy zauważyć nawet jednego szczegółu po wizycie poprzedniego pacjenta.

Termin umówienia wizyty u stomatologa to kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Jeżeli podczas rejestracji dowiemy się, że możemy zapisać się na wizytę na drugi dzień, to warto zastanowić się dlaczego, taki dentysta nie ma pacjentów. Może ma złą renomę i dlatego nie jest chętnie odwiedzany. Najczęściej na wizytę musimy poczekać kilka dni, ale zawsze bardzo szybko możemy skorzystać z usługi, jeśli sytuacja jest nagła i wymaga natychmiastowej interwencji.

Poczekalnia u dobrego stomatologa natomiast, powinna być przestronna i jasna. Możemy tam znaleźć bardzo często telewizor albo półkę z czasopismami, aby nie nudzić się podczas czekania na swoją kolej. Takie pomieszczenie powinno być dobrze ogrzewane, a w okresie lata klimatyzowane. W ten sposób pacjent przed wizytą będzie mógł rozładować stres i napięcie, a także poczuć opiekę oraz to, że w takim miejscu dbają o klientów.

Jakie cechy i umiejętności powinien mieć doświadczony stomatolog?

Profesjonalizm jest podstawową i najważniejszą umiejętnością dobrego dentysty. Musi on stale poszerzać swoje kompetencje, poprzez uczęszczanie na szkolenia oraz kursy. Istotne jest również to aby na bieżąco śledził nowoczesne technologie z zakresu stomatologii.

Doświadczony stomatolog powinien mieć także świetne podejście do pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla jednych klientów ważne będzie to, aby materiały wykorzystywane do zabiegów były estetyczne, a dla innych z kolei najważniejszy będzie niski koszt takiej wizyty.

Ostatnim wyznacznikiem są rekomendacje danego stomatologa od naszych znajomych czy członków rodziny. Bardzo dobrą opinię mają Dentyści Pod Jedynką. Do swojej pracy wykorzystują wysokiej klasy sprzęt oraz materiały, dzięki czemu pomagają pacjentom przywrócić piękny i zdrowy uśmiech. Korzystając z usług takich fachowców, mamy pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.