Nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps.

nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps

Nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, to cała gama urządzeń o bardzo zróżnicowanych konstrukcjach, parametrach technicznych, a tym samym także i zastosowaniu. Będziemy tutaj wyróżniać zarówno jednostki dostosowane do pracy przy odwadnianiu igłofiltrami, jak również przy usuwaniu wody z zalanych piwnic i parkingów, jak i nowoczesne agregaty dostosowane do pracy w jednostkach straży pożarnej. W każdym z tych przypadków, nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps> będą z całą pewnością lepszym rozwiązaniem, niż zastosowanie jakichkolwiek innych urządzeń pompowych, w tym także pomp zatapialnych.

Czym charakteryzują się nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps?

Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę na samozasysające pompy z serii S. Są to urządzenia sprawdzające się głównie w pompowaniu mediów czystych oraz zanieczyszczonych. Mamy tutaj do czynienia z wolnym przelotem zanieczyszczeń na poziomie 15-76mm. Pozwala to na sprawne pompowanie wody zanieczyszczonej także ciałami stałymi. Generalnie, tego typu nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, sprawdzają się w pompowaniu następujących cieczy: oleje, mleko wapienne, woda czysta, woda zanieczyszczona, oleje napędowe, nawozy, rozpuszczalniki, solwenty, woda zanieczyszczona piaskiem, płuczka, bentonit, czy też uwodnione ścieki.

Kwestią zdecydowanie najważniejszą jest fakt, iż są to pompy samozasysające, co znacznie usprawnia ich pracę w wielu zastosowaniach. Mogą one być także wyposażone w automatyczną smarownicę uszczelnia, co dodatkowo ochrania pompę przy okresowej pracy na sucho.

Dostępne wersje urządzeń.

Bardzo istotną kwestią jest fakt, iż nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, są dostępne zarówno w wersjach napędzanych silnikami elektrycznymi, jak również spalinowymi. Zakres wydajności urządzeń mieści się w przedziale 45 do nawet 540 m3/godz. Co ważne, wysokość podnoszenia także stoi na bardzo dobrym poziomie i w zależności od modelu, waha się w przedziale 28 – 54 m. Są to bardzo dobre parametry sprawiające, iż nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Mogą być wykorzystane zarówno w przypadku odwadniania systemami igłofiltrowymi, jak również do prac typowo odwodnieniowych, przepompowywania ścieków, oraz w zakładach przemysłowych, do tłoczenia różnorodnych cieczy chemicznych.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć iż nowoczesne agregaty pompowe Victor Pumps, to urządzenia sprawdzające się bardzo dobrze w wielu przypadkach. Inwestycja w tego typu pompy, to dla wielu przedsiębiorców z całą pewnością stosunkowo spory wydatek. Jednakże korzyści płynące z ich zastosowania, są wręcz olbrzymie. Posiadanie tego typu pompy w firmie będzie bardzo korzystne. Szczególnie jeśli przedsiębiorstwo dość regularnie staje przed problemami związanymi z koniecznością odwadniania, czy też obniżania poziomu wody gruntowej.