Nowoczesny mieszalnik do betonu.

mieszalnik do betonu

Nowoczesny mieszalnik do betonu to urządzenie, montowane na koparko-ładowarkę w miejsce standardowej łyżki załadowczej. Dzięki tej zmianie, zyskujemy nowe możliwości wykorzystania posiadanego sprzętu ciężkiego. Przede wszystkim, możliwe staje się mieszanie betonu w stosunkowo sporych ilościach, bezpośrednio na placu budowy. To oczywiście przekłada się na konkretne korzyści, o których opowiemy sobie nieco niżej. W każdym razie, można powiedzieć, iż nowoczesny mieszalnik do betonu to bardzo dobre urządzenie, w które w wielu przypadkach warto zainwestować.

Czy każda firma budowlana powinna inwestować w nowoczesny mieszalnik do betonu?

Oczywiście nie jest koniecznością. Bardzo często wręcz, może się nawet okazać zbędnym wydatkiem. Sam fakt, że nowoczesny mieszalnik do betonu jest korzystnym narzędziem, nie świadczy o tym, iż jest niezbędny w każdej firmie. Trzeba będzie więc przeprowadzić analizę, która pokaże nam, czy tego typu urządzenie, to w danym przypadku, rozsądna inwestycja. A musimy pamiętać, iż dobry jakościowo, nowoczesny mieszalnik do betonu, to stosunkowo spory wydatek. Niejednokrotnie będziemy musieli się liczyć z wydatkiem rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też, warto, aby decyzja o zakupie mieszalnika do betonu, była starannie przemyślana.

Kiedy więc warto inwestować w łyżkę z mieszalnikiem do betonu?

Przede wszystkim, będzie to uzależnione od branży. Przedsiębiorstwa zajmujące się stricte budową domów, raczej nie potrzebują tego typu urządzeń. Do dużych ilości potrzebują sprzętu ciężkiego, aby wylewanie stropów miało sens ekonomiczny. W pozostałych przypadkach, wystarcza im betoniarka.

Nowoczesny mieszalnik do betonu, będzie więc przydatny przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia ze sporym zapotrzebowaniem na beton. Jednocześnie też, mamy problemy z jego pozyskaniem w inny sposób. Nie mamy dostępu do sieci energetycznej, a więc betoniarka odpada. Poza tym, jest to też przydatne na rozległych placach budowy, a więc na przykład przy budowie dróg, chodników, itp. Dzięki temu bowiem, iż beton będzie przygotowywany w mieszalniku na ładowarce, możliwe będzie jego wygodne dystrybuowanie po całym terenie budowy.

Jakie korzyści zapewnia nam nowoczesny mieszalnik do betonu?

Przede wszystkim, daje nam możliwość samodzielnego przygotowywania betonu, bezpośrednio na placu budowy. Poza tym, należy podkreślić, iż mamy tutaj bardzo szerokie możliwości:

  • Przygotowanie betonu w różnorodnej konsystencji – beton suchy, półsuchy oraz mokry
  • Łatwa dystrybucja gotowego betonu na placu budowy – ładowarka może swobodnie się przemieszczać nawet w trakcie mieszania betonu.
  • Niskie koszty przygotowania betonu – nawet do 50% niższy koszt, niż w przypadku zamawiania z betoniarni.
  • Wszechstronne zastosowanie – nowoczesny mieszalnik do betonu, możemy wykorzystywać także do załadunku sypkich materiałów budowlanych. Tak więc, po jego założeniu na ładowarkę, nie tracimy jej podstawowej funkcjonalności.

Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo dobrym jakościowo urządzeniem, które znacznie podnosi możliwości wykorzystania posiadanej ładowarki w firmie budowlanej. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie, jeśli faktycznie będziemy w stanie w pełni wykorzystać potencjał własnego mieszalnika do betonu.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż nowoczesny mieszalnik do betonu, to urządzenie, które faktycznie przynosi, stosunkowo spore korzyści. W wielu więc przypadkach, będzie to jak najbardziej uzasadniona inwestycja dla firmy budowlanej. Inwestycja, która przyczyni się z czasem do wygenerowania dodatkowych korzyści finansowych, oraz zwiększonej ilości zleceń.