Oleje motocyklowe od profesjonalistów

Oleje motocyklowe

Aby skrzynia biegów motocykla lub skutera działała płynnie, powinno się używać dobrej jakości oleju silnikowego. Jego głównym zadaniem jest wyeliminowanie tarcia na ruchomych częściach silnika i pokrycie ich trwałym filmem. Istotne jest również utrzymanie właściwej temperatury napędu. Efektywnie odprowadza ciepło i zapewnia, że spalanie mieszanki i powstająca energia odbywają się w optymalnych warunkach. Bez wątpienia olej silnikowy skutecznie chroni również metalowe części silnika przed korozją oraz uszczelnia komorę spalania. Dlatego też jego prawidłowy dobór ma istotny wpływ na wydajność i stan techniczny napędów motocykli, skuterów i innych urządzeń mechanicznych wykorzystujących silniki spalinowe.

Na rynku motoryzacyjnym dostępne są różne oleje do motocykli i skuterów, różniące się lepkością i zakresem temperatur użytkowania. Ważna jest również konstrukcja silnika motocykla, dlatego przy wyborze odpowiedniego środka smarnego należy kierować się zaleceniami konkretnego producenta silnika. Określa on bowiem parametry techniczne, jakimi powinien charakteryzować się olej do silników motocyklowych. Również baza, na której produkowany jest smar, ma ogromne znaczenie dla jego jakości. Może być oparty na naturalnych składnikach mineralnych, ale może też być pozyskiwany syntetycznie.

Specol gwarantem jakości

Znanym producentem profesjonalnych środków smarnych, tworzącym oleje do motocykli i skuterów, olejów do kosiarek oraz środków do maszyn rolniczych i ogrodniczych jest między innymi firma Specol. Jej produkty to wysokiej jakości środki smarne tworzone na bazie mineralnej i syntetycznej. Rozróżnia się je na podstawie stopnia lepkości, czyli grubości warstwy oleju, która pokrywa różne ruchome części silnika. Jeden rodzaj oleju silnikowego jest odpowiedni dla silnika czterosuwowego, podczas gdy drugi jest stosowany w silniku dwusuwowym. Asortyment firmy Specol obejmuje środki smarne dla obu typów.

Stosowanie olejów silnikowych w motocyklach zgodnie z parametrami technicznymi określonymi przez producenta silnika zapewnia oczekiwane wysokie osiągi, a co najważniejsze pozwala na utrzymanie optymalnej sprawności silnika przez długi okres czasu. Ważną właściwością olejów syntetycznych Specol jest wysoka tolerancja na niskie temperatury. Nawet w najtrudniejszych warunkach oleje tej marki zachowują swoje właściwości, wciąż chroniąc silnik i zapewniając mu optymalne warunki pracy. Oleje silnikowe Specol sprawdzą się w samochodach osobowych oraz lekkich dostawczych. Osobne linie olejów tej marki przeznaczone są dla motocykli, samochodów ciężarowych i sprzętu ciężkiego.