Produkcja brykietu drzewnego.

produkcja brykietu drzewnego

Obecnie, produkcja brykietu drzewnego jest jeszcze bardziej efektywnym procesem, niż miało to miejsce jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Współczesne brykieciarki, zapewniają nam o wiele lepsze możliwości wytwarzania brykietu. Możemy więc wytwarzać zarówno klasyczne brykiety w kształcie mydełek, ale także kostki różnych rozmiarów oraz wałki. Szczególnie te ostatnie cieszą się sporym powodzeniem wśród właścicieli kominków domowych. Wałki z brykietu są idealnym substytutem drewna opałowego. Jednocześnie, produkcja brykietu drzewnego pozwala nam na wykorzystanie odpadów z produkcji tartacznej i stolarskiej. Brykiet drzewny bowiem, możemy wytwarzać z wszelkiego rodzaju wiórów, trocin, ścinków oraz zrębków.

Jak wygląda produkcja brykietu drzewnego?

Produkcja brykietu drzewnego - brykieciarkaSama produkcja brykietu drzewnego nie należy do procesów zbytnio skomplikowanych. Trzeba będzie zadbać o odpowiednie przygotowanie infrastruktury produkcyjnej oraz magazynowej. Chodzi głównie o to, aby magazynowy materiał wsadowy był zabezpieczony przed wilgocią, która wywiera negatywny wpływ na proces produkcji. Tak samo wyrób gotowy, czyli brykiet drzewny należy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci. Kiedy zadbamy o przygotowanie pomieszczeń magazynowych, kluczową kwestią będzie dobór nowoczesnej brykieciarki. Powinna ona spełniać nasze wymagania w zakresie przede wszystkim wydajności produkcji. Tak, abyśmy byli w stanie przetworzyć całość, dostępnego materiału i zapewnić odpowiednie ilości gotowego brykietu drzewnego odbiorcom.

Obecnie, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie będą brykieciarki Briklis. Są to nowoczesne maszyny, dzięki którym, produkcja brykietu drzewnego będzie wysoce efektywna. W zależności od naszych, indywidualnych potrzeb, będziemy mogli dostosować konkretny rodzaj maszyny do wytwarzania brykietu. Możliwe jest nawet przygotowanie kompletnej linii produkcyjnej wraz z rozdrabniaczami oraz szybkimi suszarkami do drewna. Dzięki temu też, sama produkcja brykietu drzewnego jest procesem wysoce wydajnym i zapewniającym wyrób o bardzo dobrych parametrach technicznych.

Czy brykiet drzewny jest dobrym materiałem opałowym?

Produkcja brykietu drzewnego - brykiet powstały z trocinW tym przypadku, dużo zależeć będzie od tego, jak został on wytworzony. Jeśli podczas produkcji zadbano o wszystkie kwestie związane z jakością brykietu, to z całą pewnością będzie to bardzo dobry materiał, zapewniający wysoki poziom kaloryczności. Chodzi więc o to, aby produkcja brykietu drzewnego była realizowana z suchego materiału wsadowego, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Pozwoli to na wytwarzanie brykietu o odpowiedniej gęstości i właściwościach, idealnie nadające się do spalania w piecach kominkowych, a nawet w większych kotłach centralnego ogrzewania.

Podsumowanie.

Należy tutaj więc przyjąć założenie, iż sama produkcja brykietu drzewnego nie jest zbytnio wymagającym procesem. Trzeba się jednakże odpowiednio do niego przygotować. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w każdym innym procesie produkcyjnym.