Wakacje na Mazurach

W ostatnich latach wakacje na mazurach stają się coraz bardziej popularną formą wypoczynku. Z kolei te, odbywane za granicą w egzotycznych rejonach są również bardzo popularnym sposobem na letni wypoczynek. Nie oznacza to jednak, że nasz kraj nie zapewnia atrakcyjnych lokacji w tym zakresie. Szczególnie, wspomniane przez nas Mazury są chętnie wybierane przez miłośników krajowych wojaży.

Gdzie można spędzić wakacje na Mazurach?

Dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych wypoczynkiem na terenie Mazur jest fakt, że w regionie tym znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe. Oznacza to, że wczasowicze nie muszą przez długi czas poszukiwać domków letniskowych czy w ostateczności nocować w namiotach.

Co więcej, miejsca te gwarantują wysoki poziom komfortu. Domki na Mazurach znajdują się między innymi w takich miejscowościach jak Ostróda, Wejdyki czy Stanica Wodna. Jednak tym centrum wypoczynkowym, które jest w ostatnich latach szczególnie atrakcyjny dla wczasowiczów, jest Jabłoń Lake Resort. Spędzając wakacje na mazurach właśnie w tym miejscu, możemy liczyć na konkretne korzyści.

Jest to punkt, który umiejętnie łączy w sobie dwa cenne atuty:

  • swobodny dostęp do mazurskiej flory i fauny,
  • wygody typowe dla wielkiego miasta.

Co to oznacza?

Wypoczynek pośród mazurskiej natury

Podczas pobytu w tym ośrodku wypoczynkowym wczasowicze mogą cieszyć się otaczającą ich przyrodą. Jest to możliwe, ponieważ obiekt ten znajduje się w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji. Ciekawych wrażeń dostarczają: bezpośrednie sąsiedztwo jeziora Brzozolasek oraz otaczająca hotel Puszcza Piska. Puszcza ta jest największym kompleksem leśnym położonym na terenie Mazur (na jej terenie znajduje się Mazurski Park Krajobrazowy). Jest to także teren, na którym można spotkać takie drzewa, jak brzozy, olchy, dęby czy klony.

Natura w połączeniu z nowoczesnością

Z drugiej strony, w pokojach hotelowych przeznaczonych dla gości znajdują się takie udogodnienia jak na przykład:

  • darmowe, dobrej jakości połączenie internetowe WiFi,
  • sprzęty RTV (telewizor z płaskim ekranem, telefon)
  • artykuły gospodarstwa domowego (m.in. czajnik elektryczny).

Uzupełnieniem oferty są takie atrakcje dostępne dla gości hotelu jak np. wanny z hydromasażem oraz różnego rodzaju zabiegi na ciało i twarz. Wakacje na mazurach, w ośrodku nie muszą mieć biernego charakteru – do dyspozycji wczasowiczów przeznaczony jest także profesjonalny sprzęt pozwalający na spływ kajakiem czy jazdę na rowerach wodnych oraz tradycyjnych.

Z kolei dla tych, którzy szczególnie cenią sobie rozkosze stołu, dobrym rozwiązaniem jest Imbirowy Sad. Jest to restauracja, w której serwowane są m.in. dania kuchni polskiej i tureckiej.

Podsumowanie

Letniskowe domki na Mazurach są coraz chętniej wybieranym sposobem na spędzenie okresu wakacyjnego. Tym, co różni się je od wakacji spędzanych np. w Egipcie czy egzotycznych krajach, jest zaciszny charakter oraz kojące otoczenie przyrody. Dlatego też, wakacje na mazurach, stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.